خوب بد جلف

خوب بد جلف

 

پژمان جمشیدی و سام درخشانی در پنج سال گذشته با پنج اثر، شامل چهار فیلم و یک سریال در سینما و نمایش خانگی دیده شده‎اند. پنج اثری که فاصله چندان زیادی هم از یکدیگر نداشته‌اند. این تعداد در پنج سال، اصلا کم نیست و همین مسئله این زوج کمدی را به تکراری شدن نزدیک می‌کند و باعث می‌شود جذابیت اولیه‌شان را برای مخاطب از دست بدهند، بنابراین اکنون زمان مناسبی است که این دو بازیگر تا مدتی در قالب زوج کمدی، کنار یکدیگر قرار نگیرند و از فرصت‌های جدید استقبال کنند

نگرانی قاسم‌ خانی‌ ها از تاریخ مصرف زوج محبوب

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود تصمیم پژمان جمشیدی و سام درخشانی را درست و به موقع بدانیم، نظر خالقان «خوب، بد، جلف» درباره این موضوع است. سابقه و تجربه برادران قاسم خانی در ژانر کمدی، آن‌ها را به عنوان نویسندگانی که برای اولین بار از این زوج کمدی در سریال «پژمان» استفاده کردند، از خطر تکراری شدن این زوج محبوب آگاه کرده است. مهراب قاسم خانی مدتی پیش در گفت‌وگو با روزنامه هفت صبح درباره تاریخ مصرف این زوج کمدی صحبت کرده و گفته بود به این نتیجه رسیده‌اند که کار روی این زوج دیگر کافی   و بهتر است   ادامه نداشته باشد. او همچنین گفته بود تصمیمی برای ساخت ادامه «خوب، بد، جلف» ندارند.

نیاز به کاراکترهای جدید پس از گذر زمان

معلوم نیست پژمان جمشیدی و سام درخشانی از این پس چه مسیری را طی می‌کنند و پس از گذشت زمان بار دیگر در قالب زوج کمدی کنار یکدیگر قرار می‌گیرند یا خیر، اما اگر این اتفاق باز هم تکرار شود، ممکن است باگذشت زمان از سریال «خوب، بد، جلف: رادیواکتیو»، بتواند به اشتیاق مخاطب برای تماشای آن‌ها کنار یکدیگر کمک کند. بعید است که تکرار همان شخصیت «سام» و «پژمان» و کاراکترهای مشابه همچنان جواب بدهد، بنابراین اگر این دو بازیگر باز هم تصمیم بگیرند در اثری زوج کمدی باشند، بهتر است نقش شخصیت‌های کاملا متفاوتی را بازی کنند تا خاطره تجربه خوب‌شان کنار یکدیگر در ذهن مخاطب از بین نرود و از برند «سام» و «پژمان» به خوبی مراقبت کنند.

تجربه جدید جمشیدی با هومن سیدی

علاوه بر تصمیم صاحبان سریال، انتخاب‌های پژمان جمشیدی و سام درخشانی و همچنین قراردادهایی که هرکدام به صورت جداگانه بسته‌اند هم نشان می‌دهد که این دو بازیگر برای ادامه مسیر خود، تصمیمات جدیدی گرفته‌اند و اولویت‌شان همراهی با یکدیگر به عنوان زوج کمدی نیست.

پژمان جمشیدی برای بازی در سریال «شاخ آفریقا» به کارگردانی سعید آقاخانی قرارداد بسته و قرار است این بار در کنار هومن سیدی به عنوان زوج کمدی حضور داشته باشد. آن‌ها برای اولین بار در این مجموعه همبازی خواهند شد. جمشیدی تا به حال بارها در آثار کمدی خود، توانایی‌اش را در بازیگری ثابت کرده است، بنابراین پیش‌بینی موفقیت او در «شاخ آفریقا» کار ساده‌ای است.

هومن سیدی و پژمان جمشیدی در شاخ آفریقا
هومن سیدی و پژمان جمشیدی در شاخ آفریقا

 

هومن سیدی به عنوان بازیگر کمدی شناخته نمی‌شود اما معدود تجربیات او در این ژانر باعث می‌شود به حضور او در کنار پژمان جمشیدی خوش‌بین باشیم. سریال «گلشیفته» و فیلم «مصادره» آثار کمدی او هستند و نقشش در سریال‌های «عاشقانه» و «گیسو» هم کاراکتر شوخ و بامزه‌ای است. بازی خوب او در این آثار، نشان می‌دهد سیدی نیز جزو بازیگرانی است که توانایی ایفای نقش‌های کمدی و غیرکمدی را دارد. علاوه بر این‌ها، پژمان جمشیدی و هومن سیدی، زوج کمدی جدیدی هستند که برای مخاطب جذاب خواهند بود. اگر نتیجه حضور آن‌ها در «شاخ آفریقا» موفقیت‌آمیز باشد، زوج کمدی تازه‌ای به سینما و نمایش خانگی معرفی خواهد شد و موفقیت جدیدی برای پژمان جمشیدی رقم خواهد خورد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *